Jiří Navrátil pracoval od roku 1990 u mistra kytaráře Josefa Kubly v Chebu. V roce 1996 získal mistrovské vyučení v umělecko-řemeslné stavbě kytar. Poté založil vlastní firmu SAGITARIUS a v roce 2001 se stěhuje do Liberce, kde firmu zapisuje do obchodního rejstříku pod názvem SAGITARIUS spol.s r.o.

SAGITARIUS je latinský výraz pro astrologické znamení zvěrokruhu střelce. To se odráží i v logu firmy. Pan Navrátil je v tomto znamení narozen a název obsahuje i slovo GITAR

Filozofie firmy vychází z individuálního přístupu k zákazníkovi. Stavíme mistrovské nástroje ze špičkových dřevin, které ladíme pomocí spektrální tónové analýzy ještě před sestavením. Můžeme tak vyrobit kytaru přímo „ do ruky “ hráče. Na přání lakujeme i šelakovou politurou ( hlavně jazz a klasik ). Stavíme pouze celomasivní nástroje, u dýhovaného materiálu nemůžeme natolik ovlivnit jeho vlastnosti a rezonanční zóny.

Měsíční produkce se pohybuje mezi třemi až šesti kytarami. Díky tomuto počtu lze ohlídat kvalitu a jedinečnost každého nástroje.

Hlavním výrobním programem jsou akustické jazzové kytary s dlabanými masivními deskami z evropského violoncellového materiálu. Osazujeme je jedním zavěšeným snímačem zn. Kent Armstrong – Benedetto.

Dalším sortimentem jsou virtuozní kytary na vážnou hudbu, baskytary, jumbo, dreadnought a resofonické kytary pro pódiové i studiové hraní. Do těchto nástrojů instalujeme nejčastěji snímací systémy Fishman.

Firma
Galerie
Team